Afera #TaśmyKaczyńskiego w pigułce!!!
#TaśmyKaczyńskiego w skrócie.
Warto to objaśnić, bo generalnie wniosek jest taki, że w Polsce mamy Wschód. Po prostu. Chcieliśmy gonić Zachód, a PiS wciśnął na maksa hamulec i zrobił w tył zwrot. No więc:
 Po pierwsze, mamy partię, która pośrednio prowadzi działalność gospodarczą (co jest złamaniem ustawy o partiach politycznych). Jej członkowie i „przyjaciele” zasiadają w spółkach i fundacjach, powołanych do życia przez ludzi Kaczyńskiego.
 Po drugie, partia o nazwie Prawo i Sprawiedliwość jest partią-deweloperem. Przez stworzony przez siebie układ polityczno-biznesowy zbija majątek m.in. dzięki takiej spółce jak „Srebrna”. O SKOKach nie wspominając, ale to odrębny temat.
 Po trzecie, mamy intrygę związaną z próbą ukrycia inwestycji (z taśm wynika, że działania związane z wieżowacami były tajne). Inwestycją ma być stawianie dwóch 190-metrowych wieżowców na warszawskiej Woli, na terenie należącym do Spółki „Srebrna”.
 Po czwarte, głównym udziałowcem Srebrnej jest Instytut im. Lecha Kaczyńskiego (prezesem Instytutu jest Barbara Czabańska – tak, była żona tego Czabańskiego od Rady Mediów Narodowych, zaufanego Kaczyńskiego. Członkiem zarządu zaś jest Adam Lipiński – tak, polityk PiS, tak, też zaufany Kaczyńskiego).
 Po piąte, Kaczyński mówi, że jeśli PiS nie wygra wyborów w Warszawie, to nie postawią tych wieżowców. Czyli władza jest mu potrzebna po to, żeby realizować swój własny interes i zarabiać kasę.
 Po szóste, Kaczyński uchyla się od zapłaty za usługę wykonaną przez austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera (który jest z Kaczyńskim powiązany… rodzinnie!) stwierdzając, że „nie ma do tego formalnych podstaw”. Dlatego wymyśla, że Birgfellner ma ich pozwać (ich, czyli spółkę Srebrna – Kaczyński o sobie i o spółce mówi „my”), wtedy podpiszą ugodę, zyskają tytuł do zapłaty i zapłacą. To jest instrumentalne traktowanie sądów przez tego, który jest prezesem partii o nazwie „Prawo i Sprawiedliwość”. Pytanie, czy po przejęciu sądów przez polityków PiS, doszłoby w ogóle do ugody? Birgfellner był odpowiedzialny za stworzenie dokumentacji projektowej do wieżowców, wizualizacje, generalnie za przygotowanie całego projektu. A to kosztuje.
 Wreszcie po siódme, inwestycję miał kredytować państowy bank Pekao SA. Kredyt udzielony Srebrnej miał wynosić 300 mln euro. Prezesem Pekao SA jest Michał Kupiński, za czasów Szydło prezes PZU, protegowany Ziobry. Z nagrania wynika, że Krupiński działa „na telefon” zaufanych ludzi szefa partii rządzącej (innymi słowy, mamy kredyt od państwowego banku na telefon dla spółki wprost powiązanej z partią rządzącą!!!). 
👉 Taśmy pokazały, że PiS zarządza Polską na modłę wschodnią. Wszystkim rządzi partia, kluczowe i ostateczne decyzje podejmuje jeden boss – Kaczyński. Czyli decyzji w państwie nie podejmują osoby zajmujące najwyższe stanowiska w państwie, tylko partia i jej prezes. Pamiętacie kiedy tak było? Z kolei podstawową rolą spółek skarbu państwa i mediów publicznych jest wspieranie partii rzadzącej. I za tym wszystkim stoi człowiek, który mówił, że do „władzy nie idzie się dla pieniędzy”, chciał „rozbijać układ”, w oświadczeniach majątkowych ma tylko długi i udaje ofiarę losu.
A teraz przypomnijcie sobie Sebastiana z seicento i wyobraźcie sobie, że to wy siedzicie za kółkiem.”- Piotr Kołomycki wyjaśnia aferę „taśm Kaczyńskiego”

Leave a Reply

Your email address will not be published.