Monika Wielichowska ośmiesza premiera:  ? ”Kłamstwa Morawieckiego kontra fakty”

Kłamstwa #Morawieckiego kontra fakty! #PIS otwiera obwodnice i odcinki dróg, w których przygotowaniu i przy których budowie najdelikatniej ujmując: niewiele miał wspólnego. Premier obiecuje drogi ekspresowe pomijając fakty i rzeczywisty stan przygotowań inwestycji, który jest niezbędny do rozpoczęcia budowy.
Jeździ i kłamie. Świętego Mikołaja pomylił z Pinokiem.
Premier Morawiecki kłamał na temat budowy dróg na wiecu wyborczym PiS. Zgodnie z Kodeksem Wyborczym skierujemy przeciwko niemu pozew w trybie wyborczym. Domagamy się od Morawieckiego przeprosin, sprostowania i wpłaty zadośćuczynienia na rzecz WOŚP.

Wypowiedź Morawieckiego:
„Nasi poprzednicy mówili: budujmy nie politykę, tylko drogi i mosty. Pamiętacie coś takiego? Nie było ani dróg ani mostów”
Kontra twarde dane.
W latach 2007–2015 oddano do użytku 897 kilometrów autostrad, 1180 kilometrów dróg ekspresowych i 952 kilometry obwodnic i zmodernizowanych dróg krajowych.
W latach 2008-2015 środki budżetu państwa w wysokości 5,4 mld zł umożliwiły realizacje inwestycji i remontów o łącznej wartości 11,3 mld zł. W latach 2008-2015 zmodernizowano i rozbudowano sieci dróg lokalnych o łącznej długości 14,8 tys. km (6,2 tys. km dróg gminnych i 8,6 tys. km dróg powiatowych). Przebudowa 10,5 tys. km oraz remont 3,3 tys. km dróg lokalnych przyczyniły się do poprawy stanu technicznego i unowocześnienia samorządowej infrastruktury drogowej, rozbudowanej dzięki inwestycjom zrealizowanym w ramach Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych o prawie 1 tys. km nowych odcinków dróg gminnych i powiatowych. Z zaoferowanego wsparcia działań modernizacyjnych w obszarze infrastruktury komunikacyjnej skorzystało ponad 1,8 tys. gmin i powiatów, stanowiących 67% ogółu lokalnych wspólnot samorządowych.
Przyrost liczby mostów miedzy 2007 – 2015 rokiem wyniósł 3124

#MonikaWielichowska
#Wielichowska
#infrastruktura #drogi #autostrady #mosty #inwestycje#obwodnicaKłodzka #DK8

żródło Facebook.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.