Owsiak wściekły na sytuację w Trójce: ”To stan wojenny dla polskiej kultury…”

Zapraszamy do przeczytania całego wpisu Jurka Owsiaka:

Moim zdaniem rozgromienie radiowej Trójki – bezprecedensowe, bez poszanowania żadnych standardów, przeogromna i przytłaczająca samowolka, to jak stan wojenny dla polskiej kultury. Grupa generałów w 1981 roku zaanektowała także polską kulturę w jej wszystkich wymiarach, trzymając twardą ręką wszystkie, dosłownie wszystkie wydarzenia kulturalne, a co za tym idzie: prasę, radio, telewizję, teatry, wystawy, nie popuszczając nawet na chwilę. I te jałowe czasy trwały niemal całą dekadą.

Dzisiaj standardy, dla mnie nie do przyjęcia, narzucono publicznej telewizji, publicznemu radiu, muzeom, teatrom. Stwarza się kuriozalne specustawy, które wprowadzają tylko chaos i bałagan. I to boli, że przychodzi to tak łatwo, że w takiej ciszy instytucji, które właśnie teraz powinny najbardziej podnosić głos w tej sprawie. Myślę o całej społeczności akademickiej, myślę tu o ludziach kultury, myślę tu o nas wszystkich Polakach.

Szacunek dla protestujących, piszących petycje, ale to nie powinno chodzić o kosmetykę, czyli przywrócenie kogoś do pracy. To jest, jeszcze raz napiszę to drukowanymi literami: STAN WOJENNY POLSKIEJ KULTURY i Trójka tę szalę goryczy przelała.

займы на карту без отказов

Leave a Reply

Your email address will not be published.