PiS z kościołem organizował pomoc dla Syrii – DARY PRZEZ ROK NIE DOTARŁY DO DZIECI W ALEPPO

Mama dziecka, które wspierało akcję Kempy:

„Jestem mega zdenerwowana, bo sama kupowałam plecak i przybory dla klasy mojej córki. Myślałam, że to fajna akcja, czuję się oszukana tak jak moje dzieci. Nie mam problemu, żeby teraz plecaki trafiły do biednych dzieciaków z naszej okolicy, ale nie taki był zamysł całej akcji. Plecak był pełen przyborów szkolnych, kredek, farb, flamastrów, bloków, zeszytów… wszystkiego, co przyda się nawet dzieciom w Syrii i wywoła uśmiech na ich buzi”

Ktoś inny komentuje:

„Pamiętam dokładnie, że szkoły miały zebrać plecaki, a Pani Minister do spraw uchodźców czyli ta Kempa miała je dostarczyć do Aleppo. Wiadomo chyba, że dzieci nie wyślą tego pocztą. Latają za nasza kasę gdzie się da, a transportu do Aleppo nie można zorganizować. Mogli je przekazać Czerwonemu Krzyżowi, Janinie Ochojskiej lub innej organizacji, która dostarczyłaby plecaki. Szok! Jak dzieci mają brać udział w takich akcjach po takim czymś?”.

Anna Szura nauczycielka z Sycowa zaznacza, że młodzież w sycowskich placówkach oświatowych nauczona jest działać charytatywnie. Młodzi pomagają, uczestnicząc w licznych akcjach organizowanych przez pedagogów we wszystkich szkołach i przedszkolach. Uczą się wolontariatu. Dzieci, widząc efekty niesienia pomocy, cieszą się. Taki efekt akcji której patronowała Kempa może jedynie zniechęcać do tej formy pomocy.

Przypominamy co się wydarzyło w Sycowie:

Dary, które minister do spraw pomocy humanitarnej Beata Kempa zobowiązała się dostarczyć dzieciom z ogarniętej wojną Syrii, niszczały schowane w Sycowie.

Nie trafiły do dzieci w Aleppo. Przez rok leżały wrzucone do pomieszczenia nad salą gimnastyczną w Sycowie. Gdy lokalni dziennikarze z Gazety Sycowskiej wpadli na trop przekrętu, dary zabrano i przeniesiono gdzieś do pomieszczeń w kościele…

Tak wygląda ogłaszana z fajerwerkami pomoc PiS dzieciom z Syrii.

Dzisiaj Beata Kempa zastrasza każdego dziennikarza chcącego pisać o akcji „Tornister dla Aleppo” nad którą sprawowała patronat.

OSZUKANO polskie dzieci, które w szkołach brały udział w akcji! OSZUKANO dzieci w Syrii, które od roku czekają na pomoc!

To, że dary nie trafiły do potrzebujących nie przeszkodziło przedstawicielom kościoła i polityków PiS zorganizować hucznego symbolicznego „przekazania darów dzieciom z Aleppo” na terenie jednego z kościołów. Podczas rekolekcji przed Wielkanocą symbolicznie przekazano dzieciom z Aleppo pięć plecaków. W tym wydarzeniu udział wzięła minister Beata Kempa i ksiądz Adam Mikulski.

Mieszkańcy Sycowa są zbulwersowani i mówią, że czują się oszukani przez Kempę i księży.
Rok temu organizatorzy zachęcali przedszkola, szkoły podstawowe i średnie z terenu gminy Syców do udziału w tej akcji. Zadaniem klas było przygotowanie tornistra z przyborami szkolnymi. Dzieci z Sycowa bardzo angażowały się w akcję, której patronem honorowym była Kancelaria Prezesa Rady Ministrów i członek Rady Ministrów Beata Kempa, wówczas już minister ds. pomocy humanitarnej.

Niestety wszyscy zostali oszukani i okłamani.

Ośrodek składa zawiadomienie o przestępstwie z art. 286 kk – oszustwo.

Leave a Reply

Your email address will not be published.