Prezes ponad prawem

15 lipca minął termin opublikowania przez Prezesa Kaczyńskiego przeprosin za zarzucenie Radosławowi Sikorskiemu „zdrady dyplomatycznej”.
Przeprosiny miały być umieszczone na portalu onet.pl pod tytułem „JAROSŁAW KACZYŃSKI PRZEPRASZA RADOSŁAWA SIKORSKIEGO”
Treść przeprosin zawarta jest w wyroku i brzmi:
„W związku z udzielonymi przeze mnie wywiadami dla www.onet.pl oraz Polskiej Agencji Prasowej, przepraszam Pana Radosława Sikorskiego za podanie nieprawdziwych informacji, jakoby pełniąc funkcję Ministra Spraw Zagranicznych cofnął notę dyplomatyczną w sprawie uznania miejsca katastrofy smoleńskiej za eksterytorialne i dopuścił się zdrady dyplomatycznej. Swoją wypowiedzią naruszyłem dobra osobiste Pana Radosława Sikorskiego w postaci dobrego imienia i czci. Jarosław Kaczyński”

Sprawa dotyczy wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego z 2016 roku kiedy to Prezes udzielił wywiadów dla PAP i ONET. Zarzucił wtedy Radosławowi Sikorskiemu, że na jego polecenie wiceambasador w Moskwie, Piotr Marciniak, wycofał notę w sprawie eksterytorialności miejsca katastrofy w Smoleńsku.

– To już jest bardzo poważny przepis kodeksu karnego – zdrada dyplomatyczna – stwierdził Kaczyński.
Cała sytuacja nie miała miejsca, dlatego też nie została bez reakcji Radosława Sikorskiego.

– Ze strony prezesa Kaczyńskiego był to kolejny przykład rutynowego używania kłamstw dla mobilizacji swojego elektoratu. Jak się nie ma argumentów, to tak się właśnie działa – wyjaśnia były minister.

Jednak przeprosin do dnia dzisiejszego nie widać a całą sytuację Radosław Sikorski komentuje słowami:
– To, że jeszcze Jarosław Kaczyński mnie nie przeprosił, jest trochę zaskakujące. Zwłaszcza w wykonaniu prezesa partii, która prawo i sprawiedliwość ma w nazwie. Prawomocne wyroki sądu wypadałoby wykonywać.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Foto: Damian Burzykowski / newspix.pl займ онлайн с плохой историей

Leave a Reply

Your email address will not be published.