Rady Etyki Mediów ws. materiałów o Pawle Adamowiczu w TVP stwierdziła złamanie aż pięciu z siedmiu zasad Karty Etycznej Mediów!!!

Aleksandra Dulkiewicz na swoim fb poinformowała o stanowisku Rady Etyki Mediów w sprawie materiałów dotyczących zmarłego niedawno prezydenta Adamowicza.

„Mamy prawo do prawdy. Media publiczne powinny pełnić rolę autorytetu i być miejscem poważnej rozmowy o przyszłości państwa.

Dziś niestety Telewizja Polska jest daleka od wypełniania swojej misji, dlatego w gronie prezydentów pięciu dużych polskich miast poprosiliśmy Radę Etyki Mediów o analizę materiałów publikowanych o śp. prezydencie Pawle Adamowiczu. Wykazała ona, że stacja kierowana przez Jacka Kurskiego złamała pięć z siedmiu zasad Karty Etycznej Mediów:

➡️ zasadę prawdy
➡️ zasadę obiektywizmu
➡️ zasadę oddzielania informacji od komentarza
➡️ zasadę szacunku i tolerancji
➡️ zasadę pierwszeństwa dobra odbiorcy

Nie możemy o tym milczeć, bo milczenie jest bliskie obojętności. Polska zasługuje na media publiczne wysokiej jakości. Odbudowa wiarygodności telewizji polskiej nie będzie prosta, ale głęboko wierzę, że nastąpi ona prędzej niż wyobrażają to sobie osoby odpowiedzialne za obecny stan TVP.

Pełna treść stanowiska REM: https://docdro.id/5lP5yAl”

Leave a Reply

Your email address will not be published.