Sztab Trzaskowskiego na podsłuchu!

Na horyzoncie wisi kolejna afera z udziałem PiS!

Jak podają media zatrzymanie Sławomira Nowaka dwa tygodnie po zakończonej kampanii prezydenckiej może mieć powiązanie z nielegalnym podsłuchem sztabu Trzaskowskiego.

Sławomir Nowak, który został zatrzymany w poniedziałek pod zarzutem korupcji w trakcie kampanii prezydenckiej blisko współpracował ze sztabem Rafała Trzaskowskiego. W związku z prowadzoną przeciwko niemu sprawą cały czas prawdopodobnie był na podsłuchu co oznacza, że wszystkie informacje odnośnie działań sztabu mogły być pozyskiwane przez CBA.

Marek Biernacki, były szef MSWiA, specjalista z zakresu zagadnień związanych ze służbami specjalnymi wśród parlamentarzystów  w TVN24 mówił:

– Nie dziwię się kolegom z mojego byłego ugrupowania, z Platformy Obywatelskiej, ponieważ Sławomir Nowak był członkiem sztabu wyborczego Małgorzaty Kidawy-Błońskiej oraz pomagał też później Rafałowi Trzaskowskiemu. Jeżeli aresztowanie nastąpiło teraz, czyli praktycznie dwa tygodnie po wyborach prezydenckich, to prawdopodobnie możemy domniemywać, że był cały czas na podsłuchu. 

Wczoraj wieczorem w TVN24 na temat inwigilacji sztabu wyborczego Rafała Trzaskowskiego wypowiadał się Borys Budka. Lider Platformy Obywatelskiej zaznaczył, że “zarzuty, które dotyczą  Sławomira Nowaka, obejmują okres jego pracy na Ukrainie”

– Ten okres skończył się jesienią ubiegłego roku, a cała operacja służb, również polskich, z tego co donoszą media, trwała do teraz – wskazywał. Według Budki należy się poważnie zastanowić nad tym, co było prawdziwą intencją służb – Będziemy żądać wyjaśnień, czy przy tej okazji nie doszło do nielegalnej inwigilacji polityków opozycji.

Przewodniczący PO zaznaczył, że były minister transportu doradzał w sztabie Trzaskowskiego.

– Wiedza Nowaka dotycząca tego, jak prowadzić kampanię, była w jakiejś części wykorzystana.(…)To może budzić poważne wątpliwości, czy ta sprawa nie została wykorzystana do inwigilacji i zdobywania w nielegalny sposób informacji o tym, co się działo w sztabie wyborczym. Jeżeli tak było, to mamy do czynienia z niebywałą aferą – zaznaczył Borys Budka.

 

źródło: TVN24

zdjęcie: gov.pl крупные займы онлайн

Leave a Reply

Your email address will not be published.