Szydło, Kempa i Mazurek chcą do PE. Na jedynkę załapał się nawet Saryusz-Wolski!!!

Do wyborów do Parlamentu Europejskiego zostały jeszcze trzy miesiące, wciąż trwają negocjacje wyborczych koalicji, ale coraz więcej wiemy już o potencjalnych liderach list wyborczych.
Powoli krystalizuje się lista uczestników majowych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Wiemy, że wystartuje w nich PiS (najprawdopodobniej pod szyldem Zjednoczonej Prawicy – łącznie z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry i Porozumieniem Jarosława Gowina).

Z kolei Platforma Obywatelska tworzy wokół siebie Koalicję Europejską (KE). Najpierw przyciągnęła byłych premierów i ministrów spraw zagranicznych , w tym Hannę Suchocką, Włodzimierza Cimoszewicza czy Marka Belkę. W ostatni weekend akces zgłosił Sojusz Lewicy Demokratycznej , a dzień później Partia Zielonych . W poniedziałek swój akces do KE zgłosiła też kanapowa partia Teraz! Ryszarda Petru.

Z kolei na samodzielny start wydaje się zdecydować Partia Wiosna Roberta Biedronia, która bezowocnie rozmawiała o wspólnym starcie z Partia Razem .- czytam w sonar.wyborcza.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published.