Zakonnice głosowały za podopiecznych!

где взять микрозаймы на карту онлайн 100% poparcia dla Andrzeja Dudu w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Pasterek. Przypadek? Nie sądzę….
Jak podaje Gazeta Wyborcza, tak duże poparcie dla Andrzeja Dudy jest spowodowane manipulacjami sióstr i oddawaniem głosów za swoje podopieczne.
Siostry Pasterki maja pod opieką kilkadziesiąt kobiet z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej a niektóre z kobiet są nawet niepiśmienne.
Większość z podopiecznych nie miała nawet świadomości kto jest kontrkandydatem obecnego Prezydenta. Nie miały możliwości samodzielnie wypełnić kart wyborczych.
Niestety prawdopodobnie Siostry Pasterki działają tak już od wielu lat. W roku 2010 gdy w wyborach na prezydenta startował Jarosław Kaczyński w pierwszej turze uzyskał tam poparcie 98% natomiast w drugiej turze jego wynik to 100%.
Krajowe Biuro Wyborcze nic nie wie o tej sprawie, żadne skargi na tą komisję wyborczą nie wpłynęły.
Wojciech Hermeliński całą sprawę komentuje słowami:
– Działanie sióstr wyczerpuje w moim mniemaniu znamiona czynu opisanego w art. 250 kodeksu karnego

Jak podaje kodeks karny wywieranie wpływu na sposób głosowania poprzez nadużycie stosunku zależności zagrożone jest karą od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.
To jest kolejny dowód na to, że te wybory nie były równe.

źródlo: gazetaplus.pl, Gazeta Wyborcza

Leave a Reply

Your email address will not be published.